עולם העבודה החדש

אם נערוך חיפוש פשוט באינטרנט על "עולם העבודה החדש" נקבל עשרות אם לא מאות מאמרים שמנסים לתת תוקף בדרכים שונות ומגוונות לביטוי הזה. תרשו לנו לספר לכם מהי המשמעות עבורנו לביטוי "עולם העבודה החדש": בשנים האחרונות אנחנו, ב"והדרת הכוח השלישי" עדים לשינויים ותמורות שחלים בעולם העבודה. זה התחיל בשילוב אוכלוסיות מגוונות במקומות עבודה ועם הקורונה המשמעות התרחבה לתנאי העסקה מגוונים, הגדרות משרה חדשות, היקפים שונים ועוד שינויים שמאפשרים הכלה וגמישות. כל אלה ועוד הם למעשה ההבדלים מבחינתנו, בין עולם העבודה הישן לעולם העבודה החדש. עבורנו, השינויים הללו מביאים עימם בשורה גדולה בעיקר לאוכלוסיית העובדים המבוגרים שמבקשים להשתלב בעולם העבודה החדש. האפשרויות החדשות וההזדמנויות שעולם העבודה החדש מציע, מאפשרות למועמדים לבחור היכן ומתי נוח להם לעבוד ובאיזה היקף. ההנחה שעבודה נעשית באופן הטוב ביותר כשמי שעושה אותה ניחן בכישורים המתאימים לכך והיא מתבצעת באופן מלא ומדויק. כיום, משרות שקודם בהכרח נעשו ממקום העבודה יכולות להתבצע מהבית באמצעות חיבור אינטרנט פשוט ואפילו בדרכים.

הופכים
את המידע
להצעת
עבודה
מערכת חכמה המאפשרת התאמה מירבית בין תפקידים ובין מועמדים בגילאי 55+ על בסיס כישורים

אז למה לא פשוט לגייס עובדים? למה לייחד את המיזם שלנו לעובדים ועובדות מעל גיל 55? טוב ששאלת! עמותת "והדרת הכוח השלישי" פועלת מעל עשור בקידום אוכלוסיית המבוגרים בארץ. סמוך להקמתה, החליטה העמותה למקד את הפעילות בקידום תעסוקת מבוגרים. גיוס עובדים מאז ומתמיד היה תחום מורכב ושונה מארגון לארגון, על אחת כמה וכמה גיוס עובדים מבוגרים. והדרת הכוח השלישי שמה לה למטרה לאפשר למעסיקים תהליכי גיוס עובדים וקליטת עובדים מבוגרים נוחים ופשוטים באמצעות התאמה ומיון של מועמדים ומועמדות מבוגרים. הדבר נעשה על ידי צוות השמה מקצועי ומיומן ולאורך שנות פעילותה, צברה העמותה ידע רב בגל מה שקשור לגיוס עובדים. גם כעת, עם פיתוח הפלטפורמה החכמה שתאפשר התאמה מירבית וגיוס עובדים מדויק, אנחנו, בוהדרת הכוח השלישי מבקשים לקדם את מעמד העובדים המבוגרים ולמצב אותם באותה משוואה עם יתר העובדים והעובדות. הבינה המלאכותית שמאפשרת את ההתאמה שהמערכת עושה בין מעסיקים ומועמדים נשענת על ההנחה כי הכישורים שיש לנו להציע יכולים להוות תחליף לקורות החיים המסורתיים הנהוגים היום במערכות סטנדרטיות של גיוס עובדים.

יש לכם
הזדמנות להיות
חלק
מקהילת סקילז
הידע שלך, הניסיון שצברת, הקשרים שיצרת וכמובן הכישורים שלך – לכל אלה ערך רב עבור בניית הקהילה שלנו, השואפת לאפשר זירת מפגש בין חבריה וחברותיה. באמצעות סדנאות ופעילויות העשרה, תייצר הקהילה הזדמנויות נוספות להרחבת מעגל הכישורים, ותסייע בתהליכי ההתמצאות וההשתלבות בחיים גם לאחר הפרישה.

מה בדיוק עומד מאחורי הביטוי עבודות למבוגרים? האם מדובר בעבודות שרק אם עברת גיל מסוים ניתן לבצע אותן? או שאולי אלה עבודות מלאכה או כאלה ששייכות ל"עולם העבודה הישן"…? יותר מזה, האם יש משהו שאדם בן 56 יכול לעשות שכעבור 9 שנים הוא לא יכול לעשות? (בהנחה שמצבו הפיזי והמנטלי לא נפגע) אחד הדברים הראשונים שמיזם SKEELZ מבקש לשנות זה את התפיסה המוטעית לפיה יש לחלק את עולם העבודה לפי גילאים, או כל חלוקה אחרת לצורך העניין. עבודות למבוגרים, כמו עבודות לצעירים הן עבודות שיתאימו למועמד או המועמדת המתאימים ביותר לפי הכישורים והמיומנויות שיש לו או לה להציע. לכן, כשבאים לחפש עבודה, או להציע עבודה המשמעות של ציון קבוצת הגיל המתאימה ביותר לתפקיד, היא בעייתית רק משום שהדבר דומה לכל איפיון מגדרי או גזעי של קבוצות אוכלוסיה. אנחנו לא שם. נסו לשכוח מהביטוי עבודות למבוגרים, בואו נתעסק בכישורים, על הדרך אולי גם נצליח למגר את תופעת האפליה על רגע גיל.