מערכת גיוס עובדים

מה אנחנו עושים פה? SKEELZ הוא למעשה מערכת גיוס עובדים. עם זאת, לא מדובר כאן במערכת גיוס עובדים מסורתית כפי שאנחנו רגילים ומכירים מעולמות גיוס העובדים. בSKEELZ אנחנו מבקשים משני הקהלים העיקריים שלנו, מחפשי עבודה מבוגרים מחד ומעסיקים מאידך, לשכוח את כל מה שהם יודעים (או חושבים שיודעים) על גיוס עובדים מבוגרים. SKEELZ מתפקד כמערכת גיוס עובדים במובן הזה, שבבסיסו פועלת בינה מלאכותית שמתאימה משרות למחפשי עבודה. ככה פשוט… אבל האופן שבו ההתאמה הזו מתרחשת הוא באמצעות תרגום פרטי המועמד ופרטי המשרה לכישורים. כיצד מתבצע התהליך? המערכת שבבסיס המיזם, בנויה ממסד נתונים ענק (שגדל תדיר) ולמעשה לומד תפקידים ומשרות, ניסון מקצועי ומאפיינים אחרים, מפרק ומתרגם הכל לשפה אחת אחידה: כישורים. בשלב שבו גם מחפש העבודה וגם המעסיק יודעים מה הם מחפשים או מה יש להם להציע, ההתאמה היא פשוטה. אחוזי התאמה של כישורים משוקללים בנוסף למידת החשיבות שלהם למשרה. את דירוג הכישורים מחפש העבודה בעצמו קובע בזמן ההרשמה למערכת. בהצלחה!

הופכים
את המידע
להצעת
עבודה
מערכת חכמה המאפשרת התאמה מירבית בין תפקידים ובין מועמדים בגילאי 55+ על בסיס כישורים

SKEELZ מציע הצעות עבודה למבוגרים. התהליך אותו מחפש העבודה עובר הוא פשוט וקל ועשוי לקחת מספר דקות (עד 10 דקות). במהלך ההרשמה, מחפש העבודה נדרש לדרג את הכישורים הרלוונטים לתפקידים שמילא (את הכישורים המערכת יודעת לאתר על בסיס מסד הנתונים העשיר עליו היא בנויה). אנחנו אמנם מדברים על הצעות עבודה למבוגרים אבל במיזם SKEELZ ניתן יהיה לקבל הפניות והתאמות להתנדבויות וגם לסדנאות וקורסים. הרעיון שעומד בבסיס היותנו לא רק אתר שמציע הצעות עבודה למבוגרים, הוא ההנחה וההבנה שלהיות עסוק במשהו שמתאים לך ולכישורים שלך, זה עניין משמעותי עבור הבריאות המנטלית, הפיזית והנפשית של כל אדם. אדם עסוק מרגיש חיוני ומשמעותי בחברה. זהו מסר חשוב שנמצא במרכז עשייתנו. במקרים רבים, נכנסו מחפשי עבודה על מנת לקבל הצעות עבודה למבוגרים ובמהלך השיטוט באתר גילו אפשרויות תעסוקה נוספות שקסמו להם והיו רלוונטיות לכישוריהם ורצונם. לכן, חשוב לגשת עם "ראש פתוח" לחיפוש העבודה. משרות בהתנדבות יכולות להיות מקצועיות ומותנות בדרישות לא פחות מהצעות עבודה למבוגרים ולכן, SKEELZ מבקש לעשות את ההתאמה על בסיס כישורים לא רק למשרות בשכר.

יש לכם
הזדמנות להיות
חלק
מקהילת סקילז
הידע שלך, הניסיון שצברת, הקשרים שיצרת וכמובן הכישורים שלך – לכל אלה ערך רב עבור בניית הקהילה שלנו, השואפת לאפשר זירת מפגש בין חבריה וחברותיה. באמצעות סדנאות ופעילויות העשרה, תייצר הקהילה הזדמנויות נוספות להרחבת מעגל הכישורים, ותסייע בתהליכי ההתמצאות וההשתלבות בחיים גם לאחר הפרישה.

מהן משרות איכותיות למבוגרים? לפי השקפתנו, ככל שמשרה מתאימה יותר למי שמבצע אותה, כך היא איכותית יותר. הדבר הזה נכון לגבי כולם אבל נכון יהיה להתייחס למשרות איכותיות למבוגרים עם ההסתייגות הקלה לפיה, הרבה מחפשי עבודה מבוגרים דווקא יבקשו בשלב זה של חייהם לעבוד במשרה בעלת פרופיל קצת שונה ממה שעשו בעבר. למה הכוונה? אם עולם העבודה מתייחס למשרות איכותיות כמשרות השייכות לתעשייה כזו או אחרת, או משרות שרמת השכר שלהן היא בגובה מסוים, אנחנו ב SKEELZ מציעים משרות איכותיות למבוגרים, שהאיכות שלהן נגזרת ממידת התאמתן לכישוריו של מחפש העבודה. משרה שהכישורים שהיא מצריכה ימולאו באופן מירבי על ידי העובד, תאריך זמן ותבוצע על הצד הטוב ביותר. ישנן הצעות שיפתיעו את המועמד שיקבל אותן, משרות מתחום או תעשיה שאין לו בה ניסיון קודם אבל המערכת זיהתה אצלו כישורים שיכולים להתאים לביצוע המשרה. העניין הזה דורש ממעסיקים וגם ממחפשי עבודה לשנות גישה ולהניח בצד את מסמכי קורות החיים שהם ריגילים לגייס באמצעותם ולבחון התאמה על פי כישורים כפי שאנחנו מציעים.

מאמרים נוספים