חיפוש עבודה למבוגרים

היום, עם התגברות הפעילות ברשתות החברתיות, עשרות רבות של קבוצות פועלות בפייסבוק תחת המטריה הרחבה ששמה "חיפוש עבודה למבוגרים". קהילות פייסבוק הן משאב מרכזי בעולם חיפוש העבודה ובכלל וחיפוש העבודה למבוגרים בפרט. זהו אמנם רק נדבך אחד של תחום חיפוש העבודה למבוגרים אך הוא משמעותי ואפקטיבי. במסגרת פעילותנו בקידום תעסוקת מבוגרים, הקמנו ב"והדרת הכוח השלישי" את קהילת הפייסבוק "הקבוצה הסודית של מחפשי העבודה המבוגרים". באמצעות קבוצת הפייסבוק הזו (שמונה כ4000 איש) ביקשנו להנגיש עבור חברי העמותה את תהליך חיפוש העבודה למבוגרים. בקבוצה מתפרסמות משרות רלוונטיות, חברים בה גם מעסיקים ומעסיקות שמבקשים ליצור קשר ישיר עם המועמדים והמועמדות וגם נערכים דיונים בנושאים שונים הקשורים לעולם תעסוקת המבוגרים ובראשם, חיפוש עבודה למבוגרים. הקבוצה מתאפיינת ברבגוניות של חבריה כפי שחיפוש עבודה למבוגרים מתאפיין ברבגוניות של הצעות עבודה. הגיוון בקבוצה מאפשר שיח פורה בין חברי הקהילה ולנו, הוא מאפשר ללמוד "מהשטח" איך לשפר וליעל את תהליכי חיפוש העבודה למבוגרים. אנו מזמינים את כל מי שהנושא קרוב ללבו או ללבה.

להצטרף לקבוצה – לחצו כאן

הופכים
את המידע
להצעת
עבודה
מערכת חכמה המאפשרת התאמה מירבית בין תפקידים ובין מועמדים בגילאי 55+ על בסיס כישורים

בתוך עולם התעסוקה, קיימות אפשרויות והזדמנויות שונות ומגוונות של תעסוקה בשכר ולצידן, קיימות אפשרויות לתעסוקה בהתנדבות. התנדבות אחרי פרישה היא למעשה הדרך הטובה ביותר שלנו להחזיר מעט ממה שאנחנו למדנו ומהכישורים צברנו, לטובת החברה. התנדבות אחרי פרישה יכולה להיעשות במסגרות שונות ומגוונות. ההמלצה שלנו היא שבדומה לתעסוקה אחרי פרישה, גם התנדבות אחרי פרישה צריכה להיעשות בתנאים נוחים לכם ובאופן שבו תרגישו שאתם באים לידי ביטוי. גם כאן, כשניגשים לחיפוש התנדבות אחרי פרישה, כדאי לשים לב לכישורים שיש ברשותינו וכיצד הם יכולים להואיל לארגון בו אנחנו מבקשים להתנדב. לא תמיד רצון טוב ונכונות הם מספיקים בשביל להתנדב. ישנם ארגונים שמפרסמים דרישות מאוד קפדניות ומקצועיות כתנאים להתנדבות. זוהי לא כפיות טובה כלפי מי שרוצה לתת מזמנו ויכולותיו לחברה, אלא מקצועיות וסטנדרטים קפדניים של ארגון שלוקח את המשימה שלו ברצינות ודורש מהמתנדבים שלו לעשות את אותו הדבר. במיזם SKEELZ אנחנו מציעים גם אפשרויות התנדבות מגוונות שגם ההתאמה אליהן נעשית על בסיס כישורים.

יש לכם
הזדמנות להיות
חלק
מקהילת סקילז
הידע שלך, הניסיון שצברת, הקשרים שיצרת וכמובן הכישורים שלך – לכל אלה ערך רב עבור בניית הקהילה שלנו, השואפת לאפשר זירת מפגש בין חבריה וחברותיה. באמצעות סדנאות ופעילויות העשרה, תייצר הקהילה הזדמנויות נוספות להרחבת מעגל הכישורים, ותסייע בתהליכי ההתמצאות וההשתלבות בחיים גם לאחר הפרישה.

התאמת כישורים היא עבורנו, ב"והדרת הכוח השלישי" הדרך הטובה ביותר למגר את תופעת האפלייה על רקע גיל שאנו נתקלים בה אחת לכמה זמן. אחת המטרות ששמה לעצמה העמותה היא מיגור הגילנות והאפליה על רקע גיל במקומות עבודה. גילנות לצערנו היא תופעה שקיימת בהרבה מישורים בחיים אבל עולם העבודה הוא הזירה שבה אנחנו פועלים ובו אנחנו רואים את הצורך הגדול ביותר לשרש את התופעה הזו. הדרך באמצעותה אנחנו מבקשים לעשות את זה היא התאמת כישורים. אם עד עכשיו מעסיקים היו מגייסים (או לא מגייסים) למשרות מועמדים על פי הניסיון המקצועי וההשכלה שלהם, כעת, אנחנו מאפשרים להם לעשות זאת על ידי התאמת כישורים. המערכת החכמה אותה פיתחנו יודעת לתרגם את מה שעשה המועמד (עבד, למד, התנדב וכו') לסט כישורים. את אותו דבר עושה המערכת לדרישות המשרה שמעלים המעסיקים. מכאן, מלאכת ההתאמה למשרה היא פשוטה ומדויקת משום ש"איחדנו" את השפות של המועמדים והמשרות לשפה אחת שהיא כישורים. לכן, התאמת כישורים מאפשרת תהליכי גיוס "עיוורי גיל", שוויוניים ונקיים מדעות קדומות.