אנחנו
בתקשורת

והדרת - הכוח השלישי: "מבוגרים הם נכס ומקומם במרכז העשייה"

עובדים מבוגרים הם כוח יצרני וחיוני לחברה ומקומם במעגל העבודה. את הרעיון הזה מיישמת ריבי בלר, מנכ"לית עמותת "והדרת - הכוח השלישי" במגוון פעילויות לאיתור משרות תואמות כישורים, שינוי עמדות החברה ויחסה לאזרח המבוגר ומיגור תופעת האפליה על רקע גיל בשוק העבודה.

שיטת הסניוריטי

בעולם של תוחלת חיים עולה, מבוגרים רבים מעוניינים להמשיך לעבוד, גם מתוך עניין וגם מתוך צורך בהכנסה נוספת • מיזם חדש מנסה לקדם העסקת מבוגרים בעזרת תוכנת בינה מלאכותית "עיוורת" לגיל, שמתאימה בין עובדים למעסיקים על פי כישורים וניסיון חיים • "בעזרת בינה מלאכותית אנחנו מפרקים את קורות החיים של המועמדים לרשימה של כישורים, ניסיון, ידע, יכולות ותכונות אישיות - ועושים התאמות בין מה שהמעסיקים צריכים למה שהמועמדים יכולים לתת".

"ברגע משבר חשבתי לעבוד בהתנדבות - זה התחתית שבתחתית"

דני עבד במשך 26 שנה כמנהל בחברות שונות. הוא ניהל מאות עובדים, יזם והוביל פרויקטים מורכבים, אבל בהגיעו לגיל 50 הופתע לגלות שהוא מתקשה למצוא עבודה חדשה בגלל גילו, ולמרות ניסיונו הרב. כמו דני, יש לא מעט אנשים סובלים מאפליה בתעסוקה על רקע גיל כיום בישראל. האם מעסיקים באמת מפלים עובדים מבוגרים? והאם ליכולות שלנו יש בכלל תפוגה?

מבט מבפנים: כך משתלבים אזרחים ותיקים בשוק העבודה בישראל

הגענו לפגוש את המשתתפים בקורס המיוחד של עמותת "והדרת הכוח השלישי" בשיתוף מפעל הפיס, שנערך לאזרחים ותיקים: "ההבנה שהם לא לבד נותנת רוח גבית וסוג של ביטחון בתהליך חיפוש עבודה"

אזרחים ותיקים? כך תהפכו את הכישורים שלכם להצעות עבודה

עולם התעסוקה החדש הביא לעלייתן של צורות העסקה חדשות וליצירת הזדמנויות תעסוקתיות חדשות עבור אזרחים ותיקים, שיכולים לתרום רבות מניסיונם והכישורים שלהם

ריבי בלר ב"שיעור פרטי"

״שיעור פרטי״ - סמינר "פריצת גבולות" גיל הוא רק מספר: ריבי בלר, המנכ״לית שהפכה את חיה מקצב לקצה בגיל 60 תספר למה אף פעם לא מאוחר ללכת עד הסוף ולהגשים את כל החלומות.

גיוס עובדים מדויק ואיכותי? SKEELZ מציעה פתרון באמצעות בינה מלאכותית

SKEELZ היא מערכת AI שמוצאת עובדים בגילאי 50+ בשיטה חדשנית על בסיס כישורים מתאימים. כבר לא תצטרכו לקרוא עשרות קורות חיים ולבזבז ימים בראיונות עבודה – המערכת תאתר בשבילכם עובדים בוגרים ומנוסים, שגם יישארו נאמנים לחברה.

"המטרה: לשלב אנשים בני 55 ומעלה"

ריבי בלר: "מערכת SKEELZ מאפשרת למחפשי עבודה מבוגרים לענות על שאלון ומייצרת עבורם סל כישורים מלא. על בסיס אותו סל כישורים, מעסיקים יכולים לפנות בצורה ממוקדת לעובדים המתאימים להם"

"המטרה: לשלב אנשים בני 55 ומעלה"

ריבי בלר: "מערכת SKEELZ מאפשרת למחפשי עבודה מבוגרים לענות על שאלון ומייצרת עבורם סל כישורים מלא. על בסיס אותו סל כישורים, מעסיקים יכולים לפנות בצורה ממוקדת לעובדים המתאימים להם"

תנו לעבוד: הגעתי לגיל פנסיה והבנתי שזה לא מתאים לי

כמה חודשים של בטלה מעבודה גרמו לריבי בלר להבין שזה לא בשבילה, אז היא הקימה מיזם לשילוב מבוגרים בשוק העבודה